Játrová polévka

100 g jater, 30 g másla, 80 g zeleniny, 30 g cibule, 3 zrnka černého koření, 1 zrnko nového koření, malý bobkový list, 40 g másla, 60 g mouky, 1/8 l mléka, 1 žloutek, sůl

Umyté telecí játra zbavíme blan a nakrájíme na stejné kousky. Na pánvici usmažíme na másle na kolečka nakrájenou kořenovou zeleninu s cibulí, celým černým kořením, novým kořením, bobkovým listem. Do usmaženého vložíme připravené játra a necháme je chvíli smažit. Potom je zalejeme osolenou vřelou vodou na polévku a udusíme všechno do měkka (asi 10 minut). Potom odstraníme a z udušených jater koření, pomeleme je i se zeleninou na masovém strojku, anebo jen posekáme a vložíme ji do polévky, kterou zahustíme žlutou zásmažkou a necháme dobře povařit. Polévku okořeníme mletým černým kořením, nalejeme ji do mléka s rozmíchaným žloutkem a podáváme.

Před podáváním zamícháme žloutek v mléku do polévky tak, že syrové mléko se žloutkem nejdříve rozmícháme v polévkové mise, do které, za stálého míchání, přilejeme hotovou vřelou polévku. Takto se nám mléko se žloutkem v polévce nikdy nesrazí.

Rozpočet je pro 5 osob.

Originál recept Sandtnerová-Kniha kuchárských predpisov a rozpočtov (1950)